Známé značky cyklotrenažérů

V nabídce fitness e-shopů, nebo sportovních prodejen je dnes i řada cyklotrenažérů. Které značky jsou nejoblíbenější?

Můžeme si pomoci srovnávači zboží, nejznámější a nejpoužívanější je Heureka. 

Pokud se zaměříte na značky, tak největší zastoupení mají Elite, Tacx, Kettler, inSPORTline a Kinetic.

Cyklotrenažéry Elite

Hodně se řeší jejich srovnání se značkou Tacx, která má obdobou nabídku co se týká počtu strojů. Velmi dobré hodnocení má ELITE NOVO MAG ELASTGEL, jedná se o trenažér, do kterého upínáte kolo velikosti  od 24 do 29 palců. 

Zákazníci oceňují jednoduchou instalaci a dostatek variant zátěže. Pokud tedy nepotřebujete brutální zátěž a vyjet alpský kopec.

Elite nabízí i cyklotrenažéry propojené s počítačem, Např. RealTour - v průběhu jízdy se na obrazovce počítače zobrazuje trať po které jedete a software automaticky upravuje zátěž v závislosti na úhlu stoupání, rychlosti a váze jezdce. 

Cyklotrenažéry Tacx

Druhou značkou s největším počtem výrobků je Tacx. Oblíbený je TACX T2000 Genius - virtuální cyklotrenažér TACX s motorovou brzdou s max. výkonem 1500W. Vaše výsledky je možné sdílet s ostatními cyklisty, nebo s nimi virtuálně závodit. Tím se jinak docela nudná jízda na cyklotrenažéru dát výrazně vylepšit. 

Tacx je holandská značka, která stejně jako Elite nabízí cyklotrenažéry k upnutí vlastního kola do trenažéru.

Cyklotrenažéry inSPORTline

Česká značka se zaměřuje na kompletní cyklotrenažéry, alternativu spinningových kol. Nejoblíbenější jsou modely Epsilon, Kapara a Airin. Jsou vesměs určeny pro domácí ježdění, ale nabízí i několik modelů pro komerční posilovny. 

Mezi ně patří např. inSPORTline Daxos s magnetickým brzdným systémem, který je velmi odolný a takřka bezúdržbový. Jeho majitelé oceňují velm tichý chod a stabilní konstrukci.

Ať už si vyberete kterýkoliv z trenažérů, přejeme vám mnoho kilometrů a v zimě i v létě.


Publikováno: 2. 5. 2016